Dowiedz się więcej o Naszych usługach i zabiegach

Komora hiperbaryczna - tlenoterapia

To nieinwazyjna terapia 93% tlenem w środowisku zwiększonego ciśnienia.
𝐊𝐨𝐫𝐳𝐲𝐬𝐭𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐳 𝐤𝐨𝐦𝐨𝐫𝐲 𝐡𝐢𝐩𝐞𝐫𝐛𝐚𝐫𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞𝐣 jest wskazane w wielu przypadkach.
Terapię tlenową stosuje się między innymi przy:

-rehabilitacji kardiologicznej przy chorobie wieńcowej, miażdżycy i nadciśnieniu
-rehabilitacji neurologicznej po udarze niedokrwiennym
-po leczeniu onkologicznym
-przewlekłych stanach zapalnych i chorobach autoimmunologicznych
-w leczeniu stopy cukrzycowej
-rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych i zabiegach medycyny estetycznej
-infekcjach bakteryjnych i grzybiczych
-oparzeniach
-silnych migrenach, szumach usznych
-depresji
-boreliozie
-anemii
-zaburzeniach układu pokarmowego
-chorobach układu nerwowego
-leczeniu przewlekłego zmęczenia
-zwiększeniu wydolności organizmu

Korzyści: jest ich bardzo wiele!

Lepsza wydolność organizmu oraz przyspieszone procesy regeneracji po treningach fizycznych, przeciążeniach. Krótsza rehabilitacja po zabiegach chirurgicznych.
Dotlenienie mózgu, wspomaganie regeneracji tkanek po urazach neurologicznych, udarach.
Pozytywny wpływ na nasz ogólny dobrostan: złagodzenie objawów stresu, przewlekłego zmęczenia czy napięcia psychicznego, w tym stanów depresyjnych, a także lepsza pamięć i koncentracja.

Wejścia do komory odbywają się w sesjach: 10 lub 20 wejść codziennie (od poniedziałku do soboty). Dlaczego? Ponieważ wszystkie badania naukowe potwierdzające skuteczność komory wskazują, że 10 wejść jest minimalną ilością potrzebną do pobudzenia organizmu do leczenia.
Czas pojedynczej sesji: 80min. W środku jest przytulnie, można czytać, spać, scrollować – co kto lubi.




Przeciwskazania:
- klaustrofobia
- zabiegi stomatologiczne w ciągu ostatnich 4 tygodni
-choroby płuc przebiegające z retencją dwutlenku węgla
- ciąża
- leczenie lekami: Bleomycyna, Doksorubicyna, Cisplatinum, Disulfiram, Sulfamylon
- zapalenie nerwu wzrokowego
-krwotok
- drgawki
- odma
- tętniak

Rehabilitacja domowa

Rehabilitacja realizowana w ramach NFZ, przeznaczona dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. 

Kinesiology taping

Powszechnie nazywane dynamicznym plastrowaniem to metoda wspomagająca rehabilitację i regenerację organizmu. Ciało pacjenta jest oklejone specjalnymi elastycznymi taśmami, które zostają naciągnięte w odpowiednim stopniu i poprowadzone w odpowiednim kierunku tak aby w zależności od określonego zadania uzyskać zamierzony cel. Twórcą tej metody jest japoński chiropraktyk dr Kenzo Kase, opracował odpowiedni spot materiału do produkcji taśm i zasady samej aplikacji. W naszym gabinecie pracujemy tylko na oryginalnych plastrach, przez niego akredytowanych K-activ. Tejpowanie wykorzystywane jest w obrębie narządu ruchu w celu przyśpieszenia regeneracji, odciążenia, przeciwbólowo, wspomaganiu układu limfatycznego – zmniejszając obrzęki, jak również w terapii blizn.
Plastry nie są niczym nasączane, nie maja w sobie substancji farmakologicznych, często przynoszą natychmiastowy efekt przeciwbólowy lub częściową jego redukcję. Zasługą jest mechaniczny wpływ tejpów na tkankę. Metoda zalecana każdej grupie wiekowej, bez ograniczeń. Również dla kobiet w ciąży, karmiących piersią, dzieciom i osobom starszym.

Fala akustyczna - walka z cellulitem

Uznawana jest za jedną z doskonalszych metod leczenia tkanki tłuszczowej.
Fala akustyczna wnika w głąb skóry i precyzyjnie rozbija tkankę tłuszczową, pobudzając ją do regeneracji i przebudowy przez nasiloną produkcję kolagenu. Dzięki temu następuje zmniejszenie cellulitu, ujędrnienie i wygładzenie skóry, zwiększenie jej elastyczności i poprawienie kolorytu. Redukuje blizny, obrzęki i rozstępy.
Zabieg jest bezbolesny i trwa od 20 do 60 minut – w zależności od wybranej partii ciała.
Dla optymalnego i długotrwałego efektu należy poddać się serii 10 zabiegów w odstępie czasowym od 2 do 4 dni.


Rehabilitacja ortopedyczna, pourazowa

Terapia niezbędna do uzyskania pełnej sprawności po urazie lub kontuzji. Nasz konik!
Pomożemy pozbyć się skutków urazu, unieruchomień, przyspieszymy powrót do pełnej aktywności.
Rehabilitacja ortopedyczna redukuje ból, obrzęk, ogranicza usztywnienia stawów- pomaga zwiększyć zakres ruchu. Metody są dobierane indywidualnie do każdego pacjenta. Zalecana dla osób po :
-urazach aparatu więzadłowego,
-złamaniach
-urazach stawu kolanowego, skokowego, barkowo-obojczykowego,
-łokieć tenisisty,
-bóle kręgosłupa,
-ostroga piętowa,
-cieśń nadgarstka,
-po artroskopii, endoprotezie i innych zabiegach

W trakcie wizyty pacjent otrzymuje zestaw ćwiczeń do domu wraz z szczegółowym instruktażem. Tylko współpraca pacjent- fizjoterapeuta doprowadzi do osiągniecia celu! Czas trwania wizyty 45-60min.

Rehabilitacja niemowląt, dzieci

1. Konsultacja fizjoterapeutyczna noworodków, niemowląt oraz dzieci starszych:
ocena funkcjonalna zakresów ruchomości w stawach, ustawienia segmentów ciała, napięcia mięśni.

2. Instruktaż pielęgnacji niemowlaka, edukacja Rodziców:
Spotkanie polega na prezentacji oraz wspólnych ćwiczeniach Rodziców i Terapeuty z zakresu odpowiedniego noszenia, pielęgnacji oraz pozycjonowania dziecka w wózku/ nosidełku oraz zabaw stymulujących jego rozwój sensomotoryczny.

3. Ocena rozwoju dziecka (zgodnie z metodą Prechtla, HINE - Badanie Neurologiczne Niemowląt Hammersmith oraz koncepcją NDT-Bobath):
Ocena prawidłowego rozwoju dziecka w wieku rozwojowym:
- ilościowa: informuje Rodziców o tym, czy dziecko rozwija się zgodnie z ogólnie przyjętymi „kamieniami milowymi”, czyli osiąga w odpowiednim czasie poszczególne umiejętności psycho-ruchowe,
- jakościowa: informuje Rodziców, czy ruchy dziecka zachodzą poprawnie pod względem jakości (w odpowiednich zakresach ruchu, w poprawnych płaszczyznach i odpowiedniej liniowości).

4. Fizjoterapia noworodków, niemowląt oraz dzieci starszych wg koncepcji NDT Bobath
- spersonalizowane ćwiczenia mające na celu redukcję trudności funkcjonalnych dziecka.

5. Gimnastyka korekcyjna indywidualna dla dzieci – terapia wad postawy:
- ćwiczenia mające na celu wprowadzenie odpowiedniej liniowości w płaszczyznach: czołowej, strzałkowej, poprzecznej oraz odpowiednie wydłużenie czasu trwania kokontrakcji i koaktywacji mięśni przeciwko sile grawitacji.

6. Diagnoza zaburzeń integracji sensorycznej z opinią
Diagnoza składa się z 3 spotkań: 2 spotkania Terapeuty z Dzieckiem i Rodzicem, podczas których wykonywane są- obserwacje spontanicznej aktywności dziecka, testy obserwacji klinicznej, wywiad z Rodzicem oraz wypełniany jest kwestionariusz obserwacji przez Rodzica. Następne spotkanie wyłącznie z Rodzicem polega na omówieniu teorii integracji sensorycznej, wniosków płynących z diagnozy oraz wydaniu dokumentu.

7. Terapia integracji sensorycznej:
- spersonalizowana terapia mająca na celu normalizację zachodzenia procesów integracji sensorycznej. Podczas zajęć realizowane są zalecenia zawarte w diagnozie Dziecka. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w wymiarze 50 minut każdorazowo.

Terapia falą uderzeniową

Niezbędna w leczeniu schorzeń narządów ruchu. Precyzyjna i konkretna, czasem nawet alternatywa operacji chirurgicznej. Skuteczna w leczeniu ostrogi piętowej, łokcia tenisisty i golfisty, zespołu bolesnego barku, kolana skoczka. Świetnie uzupełnia rehabilitację ortopedyczną. Stymuluje regenerację tkanki i działa przeciwbólowo.
Po przyłożeniu głowicy do bolesnego obszaru, w zależności od ustawionych parametrów fala wnika w głąb ciała. Długość pojedynczego zabiegu trwa 5-10min w zależności od liczby uderzeń, ilość zabiegów: do momentu uzyskania efektów wyciszenia bólu i jeden więcej – najczęściej 6-10 w odstępach 3-4 dni. 

Rehabilitacja z użyciem narzędzi

Pinoterapia, inaczej pinopresura- technika rehabilitacji i leczenia opracowana przez polskiego ortopedę dr Radosława Składowskiego. Stymulacja organizmu do samoleczenia bazująca na medycynie naturalnej, akupunkturze, akupresurze. Polega na uciskaniu określonych punktów na ciele przy pomocy miedzianych gwoździ zwanych pinami. Do tego rodzaju rehabilitacji są też używane katy. Płaskie, gładkie miedziane narzędzia wykorzystywane m.in. do mobilizacji powięzi.
Zmniejsza to napięcie mięśni, pobudza krążenie krwi i tym samym stymuluje regenerację organizmu.

Terapia metodą PNF

Metody skupione w rehabilitacji nad pacjentami neurologicznymi:
-PNF- proprioceptywne torowanie nerwowo-mięśniowe, metoda bazująca na trójpłaszczyznowych wzorcach funkcjonalnych, bezbolesna, globalna- uznająca człowieka jako całość. Celem tej techniki jest nauka ruchu i jego rozpoczęcia, rozluźnienie oraz poprawa koordynacji.
- NDT Bobath jest terapią neuro- rozwojową która w sposób aktywny redukuje problem osób z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego. Skupia się na poprawie funkcji z maksymalnym czynnym udziałem pacjenta. Terapia ocenia i leczy pacjenta z zaburzeniami funkcji układu nerwowego, poprzez reedukację.

Wskazania:
-mózgowe porażenie dziecięce
-rehabilitacja pacjentów po udarach mózgu
-choroby nerwowo–mięśniowe, np. SMA,
-usprawnianie po urazach, kontuzjach,
-zespoły bólowe

O NAS

Przywracamy zdrowie i sprawność. Odkryj, jak możemy Ci pomóc w naszym Centrum Rehabilitacji.

Daszyńskiego 19
64-400 Międzychód

POPULARNE

Zobacz więcej

Zobacz więcej

GODZINY OTWARCIA
  • Pon. - Pt.8.00 - 18.00
  • SobotaCzynne 1 sobotę w miesiącu
  • NiedzielaNIECZYNNE